Splittissimo

Vaše děti se hravě naučí zlomky, které budou využívat během celé hry při přidávání přísad na pizzu.

 • 6+ 8+ 10+
 • 15-20 min
 • Zlomky
 • 2-5 hráčů
379 Kč
 • Splittissimo je jedinečná kreativní hra, ve které je složité téma zlomků prezentováno velmi jednoduchým způsobem. Děti se na základě názorné hry dozvědí, jak funguje dělení. Hra představuje opravdu zábavnou formu učení.

  "Signora" si objednala pět osmin s rajčaty!

  Při této hře se řádně zapotíte, protože budete pracovat pro slavnou a respektovanou italskou pizzerii Splittissimo. Její roztomilí klienti si rádi objednávají pizzu po plátcích. Během hraní hry si vůbec neuvědomíte, že jste se stali odborníkem na zlomky.

  Hra je navržena v okouzlujícím italském stylu. Zahrnuje obdélníkové karty s objednávkami a fascinující kulaté Pizza karty. Pizza karty jsou vlastně tácky s různým počtem plátků pizzy. Kromě sýru a oliv, pizze obsahují rajčata, houby a papriku v různých kombinacích; každá pizza může mít dvě extra ingredience.

  Děti se při hře naučí:
  Porovnání proporcí a množství
  Čtení matematického zápisu zlomku a zjednodušování zlomků
  Vizuální pochopení operaci se zlomky a práci se společným jmenovatelem.

  Jednoduchá pravidla, jasné již od samého začátku. Každá hra trvá 15-20 minut

  Všechny karty jsou označeny jednou, dvěma nebo třemi tečkami - tyto tečky označují náročnost hraní s danými kartami.

  Restaurace Splittissimo nabízí nejrychlejší dodávku pizzy!

  Existuje několik verzí hry.

  Začněme s nejjednodušší. Pokud hrajete s dětmi od pěti let, používejte pouze kulaté karty. Karty pro začátečníky jsou označeny jednou tečkou (později, pokud chcete hru udělat náročnější, přidejte karty s dvěma nebo třemi tečkami). Každý hráč si vezme tři karty a položí je před sebe lícem nahoru; stejný počet karet se umístí do středu stolu také lícem nahoru (pokud chcete, můžete začít hned hrát náročnější verzi, ve které si hráči vezmou 4 karty a také 4 karty jsou umístěny na stole). Úkolem je použít několik karet na hrací ploše ze stolu na sestavení pizzy tak, aby se počet jejích plátků rovnal počtu plátků v jedné z vašich pizz. Nebo naopak, můžete si vybrat jednu kulatou pizza karty ze středu stolu a sestavit ji pomocí několika vlastních karet.

  Pokud hrajete se staršími dětmi, přidejte obdélníkové objednávkové karty. Úkolem je sestavit objednané pizzy pomocí karet na hrací ploše, a to s ohledem na jejich velikost a přísady. Chcete-li do hry přidat vzrušení, použijte několik speciálních karet, které vám umožní zpomalit práci soupeře a urychlit vlastní tempo pomocí objednávek na poslední chvíli.

  Všechny verze hry končí tím, že hráči musí spočítat, kolik celých pizz dají dohromady. Jinými slovy, hráči musí vyrobit celé pizzy z plátků, které mají, což je znovu trénuje v sčítání zlomků.

  Obsah balení:
  69 kulatých pizza karet
  42 obdélníkových karet s objednávkami
  7 speciálních karet
  Ilustrovaná pravidla

 • Stáhnout pravidla Stiahnuť pravidlá
Zpět na katalog
Animal